Szydełkowe stwory i wzory

Zakładki afrykańskie zwierzęta

Zakładki afrykańskie zwierzęta

Prezentuję wam dzisiaj moje najnowsze fajnostwory. Wymyśliłam sobie szydełkowe zakładki w postaci afrykańskich zwierzaków i tak oto powstały słoń, lew, lwica i żyrafa. W planach jest jeszcze zebra, struś, małpa i….. (no właśnie, jest z czego wybierać).

Zanim zwierzak powstał, został naszkicowany i pokolorowany pastelami. Jedynie lwica nie ma szkicu ponieważ powstała na bazie lwa. Żyrafkę i lwa zrobiłam z włóczki Scheepjes Catona a słonia i lwicę z Yarn Art Jeans. Bardziej podoba mi się efekt z Catona, bo są sztywniejsze i mają ten fajny połysk, z jeansu zakładki są bardziej wiotkie.
Szukałam sposobu na fajne przymocowanie wąsów do maskotek. Przypomniałam sobie, że ktoś, kiedyś, gdzieś (ale nie pamiętam kto) polecał zaciski do kabli i spróbowałam. Nie wiem czy o takie konkretnie chodziło, ale funkcję swoja spełniają. Wkładam włoski do rurki i zaciskam. W drugim policzku nakładam drugą rurkę i zaciskam.

Tu afryka w trakcie:

A tu jaki był zamysł i co z tego wyszło:8 komentarze do “Zakładki afrykańskie zwierzęta”

  • Cudne, jesteś niesamowicie uzdolniona. Ja potrafię tylko odtworzyć wzór, ale sama wymyślić – nie ma mowy.
    Podpowiedz, gdzie można kupić takie wąsiki – chciałam do mysxki Morrisa i do zakładki szczurka i nie znalazłam. Czym zaciskasz te zaciski do kabli żeby się prawidłowo zacisnęły?
    Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Witam mam pytanko jestem zafascynowana zakładkami czy można odkupić od pani wzory na te afrykańskie zakładki??? są prześliczne

    • Byłam na wakacjach i odcięta od internetu więc dopiero teraz odpowiadam. Mam je na razie spisane byle jak i nie nadają się do podawania dalej. Dzieciaki w domu bo wakacje, więc trudno mi znaleźć chwilę żeby uporządkować wzory i uaktualnić co nieco. Jak je poskładam w całość to będą w dziale wzory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *